Стеноз каналу хребта

Стеноз (звуження) хребетного каналу може розвинутися на будь-якому рівні хребта, але частіше на рівні поперекового або шийного відділів. Як правило, це захворювання розвивається з віком, у зв'язку з гіпертрофією (розростання) кісткової тканини, зв'язок і міжхребцевих суглобів. Що призводить до здавлення структур спинного мозку, що знаходяться на ураженому рівні.


У разі стенозу на поперековому рівні (найчастіше L3-L4, L4-L5) виявляється локальна болючість і поступове зниження сили м'язів ніг, порушення ходи, наростаючі болі в ногах і порушення чутливості. Згодом скорочується відстань, яку пацієнт може самостійно пройти без відпочинку.
У разі звуження на шийному рівні виявляються локальні болі, слабкість в руках, ногах, порушення ходи, болі в руках ногах, порушення функцій тазових органів.
Методи діагностики - магнітно-резонансна томографія (МРТ), в ряді випадків необхідне проведення комп'ютерно-томографічної мієлографії.
При не вираженому больовому синдромі рекомендується проконсультуватися у невролога на предмет консервативного-медикаментозного (НЕ хірургічного) лікування
Якщо консервативна терапія не дає тривалого позитивного ефекту, при наростанні симптомів і зниження якості життя показано хірургічне лікування, а саме - декомпресія нервових структур в каналі хребта.


Операція
Мікрохірургічна декомпресія хребетного каналу проводиться під контролем хірургічного мікроскопа. Завданням хірурга є часткове видалення кісток і зв'язок які здавлюють нервові структури. При цьому немає ймовірності розвитку нестабільності хребетного сегмента. Рана зашивається розсмоктуючим матеріалом. Використовується внутрішньошкірної шов.


Післяопераційний період
Після малоінвазивних операцій потрібно коротка госпіталізація (1-2 дні): пацієнт буквально через кілька годин може ходити. Однак в подальшому важливо суворо дотримуватися рекомендацій лікаря. У перший місяць не бажано піднімати тяжкості і займатися активними видами спорту та відпочинку. Можливо, доведеться приймати нестероїдні протизапальні препарати та будь-які інші медикаменти, приписані лікарем з клініки.