Лікування тунельних синдромів
Тунельний синдром зап'ястя або ліктьового згину - поширене захворювання, що викликає біль, оніміння та слабкість в кистях рук. Причина в підвищеному тиску на нерв в області збільшеноїзв'язки. Серединний нерв, що проходить в області зап'ястя, забезпечує чутливість великого, вказівного і середнього, половини безіменного пальців. При стисненні ліктьового нерва в області кубітального каналу страждає безіменний палець і мізинець.
Серединний нерв проходить через кистьовий тунель (карпальний канал) - вузький прохід в зап'ясті. Його дно і бічні сторони утворені півколом з кісток. У верхній частині розташовані зв'язки. Разом з нервом проходять сухожилля, що з'єднують м'язи передпліччя з кістками кисті і дозволяють пальцям згинатися і випрямлятися.
Фахівці нашого центру мають великий досвід і знання для успішного лікування кубітального і карпального тунельного синдрому. Цьому сприяють високотехнологічне медичне обладнання, використання новітніх методик.

Опис операції

Операція, завдання якої розширити карпальний канал і зменшити тиск на нерв, називається декомпресією. У клініці вона проводиться мікрохірургічним методом.
Спочатку хірург робить в області, вище рівня стискання нерва невеликий поперечний розріз (1,5 см). Виділяється нерв, нижній край зв'язки. Через рану, на всьому протязі нерва розтинають зв'язку, що здавлює нерв. Потім розрізи на шкірі зашиваються, наноситься стерильна пов'язка.
Вся операція є малоінвазивною, проводиться під місцевою анестезією і триває в межах півгодини. Після процедури пацієнт може йти додому.

Післяопераційний період

Основний спосіб запобігти поверненню тунельного синдрому зап'ястя, - профілактика. Вона включає:

  • регулярне виконання фізичних вправ;
  • підтримання нормальної маси тіла;
  • своєчасне відвідування невролога;
  • використання для роботи ергономічних інструментів;
  • відмова від куріння.

Можливо, у вас тунельний синдром?
Оніміння в пальцях руки, набряки, біль, ослаблення кисті, через якого вам насилу вдається тримати чашку або телефон, - ось ознаки, що вимагають негайного дослідження і лікування. Багато хто намагається застосовувати засоби народної медицини: роблять компреси з листя капусти або подорожника, розтирають хворе місце чорним перцем з рослинними оліями, п'ють сечогінні трави і т.п. Інші сподіваються на вправи, масаж, контрастні ванни і т.д.
Всі ці методи, як показує багаторічна практика фахівців клініки, здатні лише на час усунути симптоми захворювання. Якщо у вас діагностований тунельний синдром, лікування необхідно проводити, спираючись на досягнення сучасної медицини, а не знахарських вигадок.