Нестабільність хребта
У нашому центрі нейрохірургії для лікування захворювань використовуються інноваційні методи, що зберігають біомеханіку хребта. Ми орієнтуємося на малотравматичні втручання.
Нестабільність поперекового відділу хребта, як правило, проявляється в зміщенні хребців, при якому поверхні міжхребцевих суглобів стають не паралельними, суміжні сегменти хребців наближаються одна до одної, це можна виявити при комп'ютерної томографії або рентгенографії. Основними симптомами нестабільності в поперековому відділі є біль в попереку, порушення статико-динамічної функції хребта (стояння і сидіння).
Також подібне захворювання може бути викликано рядом певних чинників:
  • травмами (спортивними або автодорожніми);
  • остеохондрозом хребта (дегенеративно-дистрофічні патології);
  • вродженим неповноцінним станом міжхребцевого диска;
  • операцією, в результаті чого постраждали опорні з'єднання.

Виявлення та лікування нестабільності хребта
З метою виявлення нестабільності застосовують метод магнітно-резонансної томографії - МРТ, при якій виявляються патології в міжхребцевому диску і прилеглих до нього структурах.
Патологічну рухливість сегмента можна виявити також на спеціальних функціональних рентгенограмах. Нерідко нестабільність супроводжує споділолістез або стеноз.
Консервативне лікування полягає в зміцненні м'язів спини. Якщо консервативне лікування не допомагає при нестабільності поперекового відділу хребта призначають оперативне втручання - стабілізацію хребетного сегмента титановими імплантами.
Made on
Tilda