Транспедикулярна стабілізація хребта
Транспедикулярна стабілізація хребта показана пацієнтам, у яких спостерігаються:

  • Нестабільність хребетного сегмента, викликана різними захворюваннями (напр., Компресійний і травматичний перелом хребців , сколіоз, остеохондроз, спондилолістез, стеноз, патологічний кіфоз, руйнування міжхребцевих дисків і ряд інших захворювань);
  • Попереднє консервативне лікування не дало належного ефекту, або принесло лише нетривале полегшення;
  • Наростання неврологічного дефіциту; оніміння кінцівок, слабкість м'язів, порушення функцій тазових органів.

Що дає транспедикулярна фіксація хребта:

Виконана фахівцями клініки транспедикулярна фіксація хребта дозволяє максимально відновити функціонування хребта. У ряді випадків поставити на ноги пацієнта, який був обмежений в рухах або навіть частково, або повністю паралізований.
Також операція допомагає усунути біль, що виникла через травми і захворювань хребта. Наприклад, при сколіозі і сподилолістезі.

Як працює методика

Завдання транспедикулярної фіксації хребта - надійно зафіксувати хребтово-руховий сегмент, позбавивши пацієнта від пошкодження нервових закінчень, здавлювання кровоносних судин і фасеточних суглобів хребта. Для цього використовується складна інженерна система. Основа конструкції - гвинти, які скріплюються пружним механізмом, захищеним від скручування і перекосів. Все це дозволяє хребтово-руховому сегменту  знайти надійний фундамент, а людині після операції повернутися до звичайного, не обмеженого в рухах життя.

Порядок проведення операції

Під час операції, проведеної під загальним наркозом, основне завдання хірурга - імплантувати механізм в хребет. Для цього спочатку забезпечується доступ: на спині робляться невеликі, довжиною близько 5-7 см, розрізи. Потім по два гвинти вкручуються в вище-і нижележачі хребці. Далі частини хребетного сегмента з'єднуються іншими деталями механізму. Всі маніпуляції носять ювелірний характер, тому проводяться під контролем рентгеноскопії або комп'ютерного томографа.

Тривалість операції складає близько двох годин.


Після операції

Безпосередньо після того, як пацієнту зроблена стабілізація шийного відділу хребта або поперекового відділу, він може вставати і рухатися.


Протягом перших 3-5 днів необхідно перебувати в стаціонарі під наглядом лікарів.

Протягом наступних двох місяців потрібно повністю обмежити важкі фізичні навантаження. Потім приступати до реабілітації. Конкретні рекомендації по її проведенню будуть надані пацієнту хірургом при виписці з нашого центру.

Можливо, вам потрібно транспедикулярної фіксація хребта

Нестабільність хребта може проявлятися по-різному і залежить від місця розташування. Найбільш часто це шия або поперек. Самі явні ознаки захворювання - больові відчуття, оніміння, скутість рухів. Але ні самоаналіз, ні тим більше самолікування в даній ситуації не допоможуть.