Транспедикулярна стабілізація спондилолістезу
Хребетно-руховий сегмент - це два хребці, з'єднані загальними зв'язками і міжхребцевим диском. Особливе значення має міжхребцевий диск, який працює як амортизатор під час навантажень. Все це працює, як злагоджений механізм, поки не виникають порушення. Найчастіше це нестабільність шийного відділу хребта або нестабільність поперекового відділу хребта. Тобто, коли один з хребців зміщується в горизонтальній площині щодо поруч розташованих, і робота хребетного сегмента виявляється порушеною.


Це буває викликано патологічними процесами в міжхребцевих диску і фасеточних суглобах, слабкістю м'язово-зв'язкового апарату та іншими причинами. Через надмірну рухливість стискаються нерви і кровоносні судини, виникає біль, набряки, скутість рухів.
Якщо консервативне (медикаментозне) лікування не допомагає, найефективніший метод виправити такий стан хребта - стабілізувати його, тобто надійно закріпити хребетно-руховий сегмент. У нашому центрі така операція виконується за допомогою транспедикулярних гвинтів і міжтілових імплантатів, які монтуються в тіла хребців і в порожнину міжхребцевого диска.

Кому показана транспедикулярної стабілізація хребта


Транспедикулярна стабілізація хребта показана пацієнтам, у яких спостерігаються:
· нестабільність хребетного сегмента, викликана різними захворюваннями (напр., компресійний і травматичний перелом хребців , сколіоз, остеохондроз, спондилолістез, стеноз, патологічний кіфоз, руйнування міжхребцевих дисків і ряд інших захворювань);
· попереднє консервативне лікування не дало належного ефекту, або принесло лише нетривалеполегшення;
· наростання неврологічного дефіциту; оніміння кінцівок, слабкість м'язів, порушення функцій тазових органів.
Що дає транспедикулярна фіксація хребта
Виконана фахівцями клініки транспедикулярна фіксація хребта дозволяє максимально відновити функціонування хребта. У ряді випадків поставити на ноги пацієнта, який був обмежений в рухах або навіть частково, або повністю паралізований.

Як працює методика


Операція допомагає усунути біль, що виникла через травми і захворювання хребта. Наприклад, при сколіозі і сподилолістезі.
Завдання транспедикулярної фіксації хребта - надійно зафіксувати хребетно-руховий сегмент, позбавивши пацієнта від пошкодження нервових закінчень, здавлювання кровоносних судин і фасеточних суглобів хребта. Для цього використовується складна інженерна система. Основа конструкції - гвинти, які скріплюються пружним механізмом, захищеним від скручування і перекосів. Все це дозволяє хребетно-руховому сегменту отримати надійний фундамент, а людині після операції повернутися до звичайного, не обмеженого в рухах життя.


Фахівці клініки мають найвищу кваліфікацію і багаторічний досвід діагностики та лікування захворювань хребта. При цьому використовуються найефективніші, переважно малоінвазивні методики. Зокрема, транспедикулярна фіксація хребта - один з кращих способів повернути людині радість руху.

Порядок проведення операції

Під час операції, проведеної під загальним наркозом, основне завдання хірурга - імплантувати механізм в хребет. Для цього спочатку забезпечується доступ: на спині робляться невеликі, довжиною близько 5-7 см, розрізи. Потім по два гвинти вкручуються в вище-і нижележащие хребці. Далі частини хребетного сегмента з'єднуються іншими деталями механізму. Всі маніпуляції носять ювелірний характер, проводяться під контролем рентгеноскопії або комп'ютерного томографа. Після наносяться шви.


Тривалість операції складає близько двох годин.


Після операції

Безпосередньо після того, як пацієнту зроблена стабілізація шийного відділу хребта або поперекового відділу, він може вставати і рухатися.
Протягом перших 3-5 днів необхідно перебувати в стаціонарі під наглядом лікарів.
Протягом наступних двох місяців потрібно повністю обмежити важкі фізичні навантаження. Потім приступати до реабілітації. Конкретні рекомендації по її проведенню будуть надані пацієнту хірургом при виписці з нашого центру.


Можливо, вам потрібно транспедикулярна фіксація хребта
Нестабільність хребта може проявлятися по-різному і залежить від місця розташування. Найбільш часто це шия або поперек. Самі явні ознаки захворювання - больові відчуття, оніміння, скутість рухів. Але ні самоаналіз, ні тим більше самолікування в даній ситуації не допоможуть.


Зробіть перший крок у вірному напрямку - запишіться на консультацію в клініку по телефону
+38 (063) 69-79-777
Made on
Tilda