Видалення пухлин головного мозку
Пухлини головного мозку - різнорідна група різних внутрішньочерепних новоутворень, доброякісних або злоякісних, що виникають внаслідок запуску процесу аномального неконтрольованого ділення клітин, які в минулому були нормальними складовими самої тканини мозку, лімфатичної тканини, кровоносних судин мозку, черепно-мозкових нервів, мозкових оболонок, черепа, залозистих утворень мозку, або виникають внаслідок метастазування первинної пухлини, що знаходиться в іншому органі.
Тип пухлини визначається клітинами, які її формують. Залежно від локалізації і гістологічного варіанту формується симптоматика захворювання. Пухлини мозку зустрічаються відносно рідко - близько 1,5% серед всіх видів пухлин.

Діагностика

Діагностика, внаслідок локалізації пухлини всередині черепа, утруднена. Діагноз онкологічного захворювання остаточно ставиться тільки після гістологічного висновку, без гістології або цитології діагноз неправомочний. У зв'язку з тим, що пухлина знаходиться в порожнині черепа і проростає в тканину мозку, забір біоптату являє собою складну нейрохірургічну операцію. Діагноз «пухлина мозку» виставляється поетапно - спочатку амбулаторно, потім підтверджується інструментально.

Обстеження

До обов'язкових методів обстеження відносяться визначення активності сухожильних рефлексів, перевірка тактильної і больової чутливості. Діагностичні заходи можуть бути розширені в залежності від скарг хворого і з метою диференціальної діагностики. Так, наприклад, якщо хворий відзначає порушення координації, слід провести пальценосовую пробу, перевірити стійкість в позі Ромберга. Якщо виникає підозра на пухлину мозку, то хворий направляється на комп'ютерну (КТ) або магнітно-резонансну томографію (МРТ). МРТ з контрастним посиленням є «золотим стандартом» у діагностиці пухлин головного мозку. При виявленні на томограмі об'ємного утворення вирішується питання про госпіталізацію хворого в стаціонар.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування пухлин головного мозку є основним, найбільш ефективним методом, проте видалення пухлини з тканини мозку становить значні труднощі. У нашому центрі використовується міскроскоп і мікрохірургічні інструменти для найбільш ефективного видалення пухлини. Кожне таке втручання - це складна нейрохірургічна операція. Залежно від розмірів, локалізації, типу пухлини, стану хворого, приймається рішення про необхідність проведення операції, обсягу оперативного втручання і способу його проведення. Застосування в нашому центрі сучасної техніки в хірургії пухлин головного мозку дозволило максимально підвищити її ефективність. Конкретний шлях втручання і метод його здійснення індивідуальний і залежить від локалізації пухлини та її розміру.
Made on
Tilda