Фасетковий синдром

Артроз міжхребцевих суглобів (фасетковий синдром) - патологічний стан суглобових хрящів хребта. Те, що хребет складається тільки з хребців і дисків між ними - поширена помилка. У хребта є також фасеточні (або дуговідростчаті) суглоби. Вони сформовані кінцями суміжних хребців і покриті хрящової тканиною, змащені синовіальною рідиною для захисту від зносу. Завдяки фасетковим суглобам хребці плавно рухаються відносно один одного, що робить спину гнучкою.


Причини виникнення фасеткового синдрому можуть бути різними:
  • старіння організму, коли зменшується вироблення синовіальної рідини, що грає роль мастила між суглобами;
  • травма міжхребцевого диска, коли він, руйнуючись, здавлює хрящ фасетковогосуглоба;
  • різке навантаження на хребет, що веде до пошкодження поверхні суглоба і руйнування хряща.


У медицині є думка, що фасетковий синдром - синонім спондилоартрозу. Фахівці нашого центру впевнені: спондилоартроз - термін більш широкий. Адже больовий фасетковийсиндром «діє» в межах певного суглоба, а спондилоартроз - захворювання, при якому руйнуються і навколишні тканини. Тому лікувати необхідно комплексно.
У нашій клініці накопичений великий досвід в лікуванні спондилоартрозу. Також успішному позбавленню пацієнтів від проблем з хребтом допомагають новітня медична апаратура та інноваційні методики.


Симптоми фасеткового синдрому і можливі наслідки
Захворювання більш виражено там, де сильніше зруйновані фасеткові суглоби. Загальні ознаки фасеткового синдрому:

  • складності при поворотах і згинанні тіла;
  • труднощі з випрямленням спини або вставанням;
  • оніміння і м'язова слабкість впливають на різні частини тіла в залежності, які нерви уражені.

Спондилоартроз - повільно прогресуюче захворювання. Але якщо не лікувати, може закінчитися сильними болями і, як наслідок, повної або часткової знерухомленістю.


Діагностика і лікування фасеточного синдрому
Больовий фасетковий синдром схожий за симптомами на інші патології хребта. Тому в нашому центрі спочатку проводять детальну діагностику, щоб визначити, чи є фасетковийсуглоб джерелом болю.
Остаточний діагноз встановлюється після спеціальної ін'єкції. Вона робиться за допомогою рентгеноскопії, щоб точно розмістити голку. У фасеточний суглоб вводять місцевий анестетик. Фасеточний синдром підтверджується, якщо біль знижується більш ніж на 75%. В іншому випадку призначаються додаткові обстеження хребта, оскільки малоймовірно, що в проблемах «винен» зазначений суглоб.


Блокада фасеткових суглобів

Найефективніший метод, успішно використовується фахівцями клініки - це блокада фасеткових суглобів. З її допомогою патологія усувається за допомогою введення стероїду і анестетика в уражений суглоб під рентген-контролем. При цьому можливий вплив відразу на кілька хворих сегментів хребта.

Процедура має незаперечні переваги, визнані в світі:
  • ефективна в 80% випадків;
  • робиться під місцевою анестезією і без розрізів;
  • триває близько 15 хвилин, після чого пацієнт приблизно через годину самостійно залишає клініку
Made on
Tilda