Епідуральна блокада
У більшості досліджень вказується, що більш ніж у 90% пацієнтів застосування епідуральної блокади надає знеболюючий ефект і дозволяє вирішити проблему болю в хребті.

У нашому центрі ми проводимо епідуральну блокаду під рентгенологічним контролем, що дозволяє вводити ліки безпосередньо до джерела генерації болю. На відміну від пероральних стероїдів і знеболюючих препаратів, які в малій концентрації потрапляють до місця ураження, і мають менш сфокусований вплив, що, надалі, може проявлятися побічними ефектами.

Оскільки переважна більшість болю з'являється в результаті запалення, епідуральна ін'єкція може допомогти контролювати місцеве запалення сприяючи «вимивання» хімічних компонентів, що викликають запалення (білки і хімічні речовини) в області ураження, які посилюють біль.

Як працює епідуральна блокада


Епідуральна ін'єкція поставляє гормональний препарат безпосередньо в епідуральний простір хребта. Найчастіше використовуються додаткові компоненти - місцеві анестетики.

Епідуральний простір містить епідуральний жир і дрібні кровоносні судини, і оточує дуральний мішок. Дуральний мішок вміщує спинний мозок, нервові корінці і спинномозкову рідину (рідина, в якій розташовані нервові корінці).

Як правило, при введенні ін'єкції використовують розчин, що містить гормон (дексаметазон) з місцевим анестетиком (лідокаїном або бупівакаїн) і / або фізіологічний розчин.


1.    Гормон, як правило, вводять як протизапальний засіб. Запалення є спільним компонентом прояви болю в поперековому відділі. Гормон зменшує запалення, і таким чином, допомагає зменшити біль ..
2.    Бупівакаїн є швидкодіючим місцевим анестетиком, який використовується для тимчасового полегшення болю.
3.    Фізіологічний розчин використовується для розведення місцевого анестетика або як «промивний» агент для розведення хімічних або імунологічних агентів, які сприяють розвитку запалення.


Проведення процедури епідуральної ін'єкції


Процедура епідуральної ін'єкції зазвичай займає 10-15 хвилин і проводиться по стандартному протоколу:


  • Пацієнт лежить на столі з невеликою подушкою під животом. Якщо це положення викликає біль, пацієнту може бути дозволено сидіти або лежати на боці в злегка зігнутому положенні.

  • Ділянка шкіри в поперекової області обробляється антисептиком, а потім знеболюється місцевим анестетиком.

  • Під рентгенологічним контролем голка вводиться під шкіру і направляється в епідуральний простір. Рентгенографія забезпечує точне введення голки в потрібне місце епідурального простору. Як показали дослідження, у багатьох (> 30%) випадках, при проведенні епідуральної ін'єкції без рентген-контролю, результати лікування виявилися негативними.

  • Після того, як голка знаходиться в правильному положенні, вводиться контраст для підтвердження положення місця голки. Потім вводиться розчин гормону і локального анестетика в епідуральний простір. Незважаючи на те, що розчин стероїдного препарату вводять повільно, більшість пацієнтів відчувають деякий тиск і дискомфорт через кількість використовуваного розчину (який при введенні ін'єкції може бути в діапазоні від 3 до 10 мл).
Після ін'єкції, перед тим, як пацієнт буде виписаний додому він 2 години знаходиться під контролем лікаря.
Пацієнтам рекомендується, як правило, дотримуватися режиму спокою і відпочинку протягом решти дня після проведення процедури. Звична діяльність зазвичай може бути відновлена ​​на наступний день. Тимчасова болючість може зберігатися протягом декількох днів після ін'єкції через тиск рідини, що затрималася в зоні проведення процедури або через локальне хімічне роздратування.

Кількість і частота проведення епідуральних ін'єкцій гормональних препаратівДосліджень, в яких би зазначалося оптимальна кількість процедур і того, як часто слід проводити процедури, насправді, немає. В цілому, більшість лікарів вважає, що слід виконувати до трьох епідуральних ін'єкції в рік, що в середньому прирівнюється до кількості ін'єкцій кортизону, що вводяться пацієнтам, що страждають на артрит (плечового або колінного суглоба). Використовуються різні стратегії:
· Деякі лікарі проводять маніпуляції з ін'єкціями рівномірно протягом року;
· Інші дотримуються іншого підходу, вводячи 2 або 3 епідуральних ін'єкції гормону в період загострення з 2-4-тижневими інтервалами.


Ефективність епідуральних гормональних ін'єкцій в лікуванні болюХоча знеболюючу дію епідуральної ін'єкції, як правило, носить тимчасовий характер (тривалістю від 1 місяця до кількох років) епідуральні ін'єкції є досить популярним і ефективним методом лікування для багатьох пацієнтів, які відчувають біль в попереку.

  • Введення ліків здійснюється під рентгенологічним контролем і підтверджується за допомогою використання контрасту, більше 90% пацієнтів позбавляються завдяки цьому від болю.

  • Знеболювання і контроль, викликані ін'єкціями може поліпшити психічне здоров'я і якість життя пацієнта, звести до мінімуму необхідність використання знеболюючих, і потенційно затримати або уникнути хірургічного
Made on
Tilda