Блокада фасеткових суглобів

Артроз міжхребцевих суглобів (фасеточний синдром)


Артроз міжхребцевих суглобів (фасетковий синдром) - патологічний стан суглобових хрящів хребта. Те, що хребет складається тільки з хребців і дисків між ними - поширена помилка. У хребта є також фасеткові (або дуговідростчаті) суглоби. Вони сформовані кінцями суміжних хребців і покриті хрящової тканиною, змащеній синовіальною рідиною для захисту від зносу. Завдяки фасетковим суглобам хребці плавно рухаються відносно один одного, що робить спину гнучкою.

Причини виникнення фасеточного синдрому можуть бути різними:


  • старіння організму, коли зменшується вироблення сіновальной рідини, що грає роль мастила між суглобами;
  • травма міжхребцевого диска, коли він, руйнуючись, здавлює хрящ фасеткового суглоба;
  • різке навантаження на хребет, що веде до пошкодження поверхні суглоба і руйнування хряща

У медицині є думка, що фасетковий синдром - синонім спондилоартрозу. Фахівці нашого центру впевнені: спондилоартроз - термін більш широкий. Адже больовий фасетковий синдром «діє» в межах певного суглоба, а спондилоартроз - захворювання, при якому руйнуються і навколишні тканини. Тому лікувати необхідно комплексно.
У нашій клініці накопичений великий досвід в лікуванні спондилоартрозу. Також успішному позбавленню пацієнтів від проблем з хребтом допомагають новітня медична апаратура та інноваційні методики.

Щоб повернути здоров'я хребта, зателефонуйте +380636979777.


Блокада фасеткових суглобів

Найефективніший метод, успішно використовується фахівцями клініки - це блокада фасеткових суглобів. З її допомогою патологія усувається за допомогою введення стероїду і анестетика в уражений суглоб під рентген-контролем. При цьому можливий вплив відразу на кілька хворих сегментів хребта.


Процедура має незаперечні переваги, визнані в світі:

· ефективна в 80% випадків;
· робиться під місцевою анестезією і без розрізів;
· триває близько 15 хвилин, після чого пацієнт приблизно через годину самостійно залишає клініку.
Made on
Tilda