Грижа міжхребцевого диску

Міжхребцева грижа - одна з найпоширеніших причин болю в спині, шиї, ногах і руках. Захворювання небезпечне тим, що здатне серйозно обмежити рухові здібності людини, оскільки часто викликає сильний біль, м'язову слабкість, випадання функції, порушення функції тазових органів .



Щоб зрозуміти, як виникає грижа, звернемося до будови хребта. Між хребцями розташовані плоскі круглі прокладки, звані міжхребцевими дисками, що діють як амортизатори. У кожного - м'який гелеобразний центр, так зване, пульпозное ядро. Воно оточене жорстким волокнистим зовнішнім шаром - фіброзним кільцем.
Коли в результаті травми хребці сильно здавлюють міжхребцевий диск, через велике навантаження пульпозное ядро ​​розриває кільце зсередини, і частково хрящ з середини ядра проникає назовні в канал хребта і здавлює нервові структури. Так утворюється грижа міжхребцевого диска.
Це серйозне захворювання, яке без уваги залишати не слід. Щоб пройти детальне обстеження і скоріше почати відновлення, зверніться до наших фахівців. У центрі нейрохірургії для лікування міжхребцевої грижі використовуються сучасні методики і високоточне медичне обладнання.


Симптоми міжхребцевої грижі і можливі наслідки
Міжхребцева грижа найчастіше зустрічається в поперековому відділі хребта, але може з'явитися в шийному і грудному відділах.
Основні симптоми міжхребцевої грижі:
сильний біль, нерідко поширюється в область сідниць, ноги або руки, уздовж ребер;
поколювання або оніміння в кінцівках або в інших областях тіла;
  • м'язова слабкість;
  • слабкість стопи
  • порушення сечовипускання;
Іноді ці симптоми можна сплутати з проблемами сечостатевої, травної або серцево-судинної систем. Наприклад, коли біль віддає в нижню ліву частину живота або в середину грудей. Тому важливо не запускати захворювання: з часом грижа починає все сильніше здавлювати нервові закінчення і власні судини нервів. В результаті тривалого здавлення пошкодження нервової тканини може бути незворотнім.


Діагностика і лікування міжхребцевої грижі

У нашому центрі використовують кілька методів виявлення грижі міжхребцевого диска:
1.    Магнітно-резонансна томографія (МРТ) . Даний метод діагностики є золотим стандартом обстеження пацієнтів із захворюваннями хребта. Метод використовується для підтвердження місця розташування грижі міжхребцевого диска.
2.    Рентгенографія . Прості рентгенівські знімки не виявляють грижі, але вони потрібні, щоб виключити інші причини болю в спині, такі як нестабільність хребетного сегмента, перелом хребця, вивих і підвивих хребця, деформація хребта, також можуть вказувати на інфекцію, пухлину.
3.    Комп'ютерна томографія (КТ) . КТ-сканер приймає серію рентгенівських променів з різних напрямків, а потім комбінує їх для створення зображень поперечного перерізу хребта і тканин навколо нього. Цей метод дозволяє оцінити щільність кісткової тканини і визначити кісткові ушкодження, наприклад перелом тонких структур хребця (суглобові відростки хребця і крайові пластини диска). Такі знахідки дозволяють більш точно оцінити ефективність тих чи інших методів лікування.

Коли діагностовано міжхребцева грижа, лікування буде проходити в індивідуальному порядку за спеціально розробленою програмою. У клініці застосовують принцип від меншого до більшого:

1.    У тому випадку, якщо грижа диска не загрожує пацієнту інвалідизацією, застосовується Консервативний метод лікування . Цей метод не має на увазі хірургічних маніпуляцій і включає застосування медикаментів . У 70% випадків дозволяє обійтися без операції. Використовуються стероїдні, нестероїдні протизапальні препарати.
2.    Поряд з системним протизапальним лікуванням проводяться селективні ін'єкції препаратів. Під контролем рентгенографії в зону грижі диска вводиться лікарський препарат (епідуральна блокада), спрямований на зменшення набряку тканин. При відсутності ефекту від системного застосування лікарських препаратів протягом 3-6 тижнів і незначному ефекті від застосування селективних ін'єкцій препаратів показано проведення хірургічного лікування.
3.    Хірургічний метод передбачає проведення операції.



Опис операції


У нашому центрі проводять мікрохірургічне видалення грижі міжхребцевого диска - з видаленням частини хряща, здавлюючого нервові структури:
Операція з видаленням частини хряща, здавлюючого нервові структури - мікродискектомія, методика яка є золотим стандартом, використовуваним у всіх європейських країнах і США, хірургічного лікування гриж міжхребцевих дисків з використанням сучасного операційного мікроскопа.
Хірург за допомогою мікроінструментів проникає в простір між хребцями і видаляє грижу, що здавлює нервові закінчення частини пульпозного ядра диска. Тривалість операції 15-20 хвилин. Термін перебування в стаціонарі 1 день.


Післяопераційний період

Описані операції малоінвазивні. Тобто, втручання хірурга в організм мінімально: для проникнення до місця на шкірі робляться мікророзріз. Використовується загальна анестезія. Таким чином, вже на наступний день пацієнт може повернутися додому.
Під час реабілітації головне точно слідувати інструкціям лікуючого лікаря. Тобто, протягом місяця обмежити фізичну активність: в т.ч., не піднімати важких предметів. При необхідності приймати призначені хірургом медикаменти. А потім, коли відновлення закінчиться, обов'язково почати процедури, які допомагають зміцнювати м'язовий корсет.


Можливо, у вас міжхребцева грижа?

Якщо ви звернули увагу на ранкову скутість в рухах, тупу або «стріляючу» біль при вставанні і русі, якщо ваші ноги або руки стали слабшими, погіршилася постава, відчувається оніміння кінцівок і поколювання, - все це ознаки того, що вам обов'язково потрібно звернутися до лікаря нейрохірурга. Вам запропонують пройти діагностику для оцінки стану ваших нервових структур і хребта.



Раннє виявлення та лікування грижі міжхребцевого диска - краще, що ви можете зробити для себе, щоб уникнути майбутніх проблем. Зателефонуйте прямо зараз за телефоном
+38 (063) 6979777